Jedną z bardziej popularnych zabaw dla dzieci i dorosłych są zabawy z balonami wypełnionymi helem. Dzisiejszy artykuł chcielibyśmy zagadnieniom związanym z helem, w którym omówimy takie tematy jak: czy hel jest bezpieczny, jak można wykorzystać hel jako atrakcję dla dzieci podczas przyjęć.

Czy hel jest bezpieczny?


Hel jest najlżejszym bezpiecznym gazem. Jest niepalny. Jednak butlę należy przechowywać w miejscu zaciemnionym, nie narażoną na bardzo wysokie temperatury, gdyż zawiera gaz pod ciśnieniem co może skutkować to wybuchem. Wybuch butli z gazem stanowi zagrożenie dla zdrowia, ponieważ rozprężający się gwałtownie gaz powoduje znaczne obniżenie temperatury i może spowodować termiczne uszkodzenia oczy i skóry.

Często słyszy się o wybuchu balonu z helem, to jest fikcja. Najczęściej takie niebezpieczne balony są napełniane wodorem, który jest wybuchowym gazem, bardzo niebezpiecznym dla zdrowia ludzi. Drugie pytanie, myślę, że najważniejsze czy wciąganie helu jest niebezpieczne? Aby rozwiać Wasze wątpliwości mówimy, że w małym ilościach nie jest to niebezpieczne. Hel do balonów wdychany zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci pozwala na zmianę barwy głosu, co sprawia, że mamy dużo zabawy przy tym.

Jednak należy wziąć pod uwagę to co pisaliśmy wcześniej i zachować umiar oraz zdrowy rozsądek. Oczywiście, hel do balonów wdychany w małych dawkach nie stanowi zagrożenia, choć ostrożność powinni zachować rodzice podczas zabaw dzieci z balonami na hel. Dużą rolę podgrywa również masa człowieka: większą dawkę helu mogą przyjąć dorośli, niż dzieci. Co prawda, Przypadki zatrucia helem zdarzają się niezwykle rzadko, jednak należy o tym pamiętać. Z drugiej jednak strony, nie można ulegać panice i zakazywać dzieciom korzystania z balonów wypełnianych helem. Ilość helu znajdująca się w balonach jest bezpieczna, można więc śmiało bawić się, wdychając hel i zmieniając tym samym swój głos.

Gdzie kupić hel?


Hel możemy kupić właściwie wszędzie. Dostawcy helu oferują nam wybór butli wielorazowej, która jest napełniana helem i dzierżawiona lub mamy do wyboru butle jednorazowego użytku. Warto pamiętać, że sama butla nie wystarczy potrzebny nam jest także reduktor, który pozwoli nam regulować ciśnienie w butli i napełnić balon helem.

Wybierając butle jednorazowe, nie ma co patrzeć ile sztuk balonów napełnimy z jednej butli tylko jaką ma objętość, ponieważ balony mają różną średnicę mierzoną w calach i do każdego balonu przychodzi różna objętość helu.

Oczywiście można skorzystać już z propozycji firm, które oferują napełnianie balonów helem i posiadają duże doświadczenie oraz wyróżniają się profesjonalizmem.

Jak można wykorzystać hel jako atrakcję dla dzieci?


hel możemy wykorzystać na różne sposoby. Jednym ze sposobów tak jak wspomnieliśmy może być zabawa z wdychaniem helu w małych ilościach, drugim najbardziej popularnym wykorzystaniem helu są dekoracje balonami na hel. Helem możemy napełnić każdy balon, jednak nie wszystkie będą się unosić do góry. Balony foliowe z postaciami bajek, okrągłe muszą mieć min. 18 cali, zaś balony foliowe cyfry min. 86 cm średnicy. Co do balonów lateksowych w zależności do czego je chcemy wykorzystać. najlepiej wybierać balony min. 10 calowe, wtedy mamy piękną dekorację sali weselnej, czy przyjęcia dla dzieci.

latające balony serca rozdane dzieciom w przedszkolu

Myślę, że troszkę rozwialiśmy wasze wątpliwości związane z napełnianiem balonów na hel. A czy Wy macie jakieś inne propozycje na wykorzystanie balonów na hel jako atrakcję? Jęśli tak, koniecznie podzielcie się tym z nami. A my zapraszamy do obejrzenia inspiracje na balonowe dekoracje.

Następny Post Poprzedni Post