Na każdej imprezie na której są dzieci dużym zainteresowaniem jest malowanie twarzy. Aby malowanie twarzy było bezpieczne należy wiedzieć na co zwrócić uwagę i o tym chcemy dzisiaj powiedzieć.

Wybierając sprzęt należy zwrócić uwagę czy jest hipoalergiczny i bezpieczny dla dzieci, dlatego nie polecam tanich farbek do malowania twarzy, gdyż często posiadają składniki alergenne. Często rodzice zadają pytanie czy można samemu wymalować dziecko? Oczywiście można, ale nie należy szukać oszczędności w materiałach.

Do malowania twarzy firmy oferują kredki, farbki pojedyncze, farbki w paletach. Wybierając produkt należy zwrócić uwagę co chcemy namalować: kredki są tłuste i ciężko zmywa się je z twarzy, a po drugie malunek wykonany profesjonalnymi farbkami wygląda lepiej. Najlepszą firmą oferującą farbki w przeciętnej cenie jest firma Snazaroo. Koszt jednej farbki ok 17 zł. Można kupić również całą paletę farb. Opróćz farb potrzebne są pędzelki do malowania twarzy o różnej grubości oraz gąbki do pokrywania całej powierzchni skóry. farby do malowania twarzy - facepainting

Dlatego zanim wybierzemy firmę, animatora dla dzieci lub profesjonalnego facepaintera warto zwrócić uwagę na sprzęt z jakim przychodzi.

Malowanie


Przystępując do malowania można przygotować sobie katalog z wzorami, z którego pociechy wybiorą malunek, który chcą mieć na twarzy. Malując twarz należy pamiętać, że zaczynamy zawsze od najjaśniejszych kolorów, a kontur zostawiamy na sam koniec. Oczywiście pamiętamy o pomijaniu okolicy oczu w przypadku małych dzieci. Gotowy wzór namalowany na twarzy pokazujemy dzieciom i z doświadczenia jako animator mogę powiedzieć, że przeważnie każdy rysunek sprawia dzieciom niesamowitą radość. A jeszcze więcej frajdy mają dzieci, kiedy to one mogą pomalować mamę lub tatę w bajeczny wzór. malowanie wzoru na twarzy dziecka - facepainting

Zmywanie


Zmykanie rysunku jest bardzo proste w przypadku farb wystarczy woda z delikatnym mydłem, w przypadku kredek rysunek jest ciężej zmyć, gdyż farby mają konsystencję szminki, więc polecam chusteczki nawilżające.

Podsumowując, wybierając profesjonalistę należy zwrócić jakich farb używa do malowania twarzy, w przypadku samodzielnego malowania należy zakupić farby hipoalergiczne aby nie uczulały dzieci, pędzelki, gąbki i do roboty.

Życzę powodzenia.

Następny Post Poprzedni Post